روستای کنگ، شکوه آرامش در قلب ماسوله خراسان

روستای کنگ

 

روستای کنگ در انتهای رود کنگ شاهدی بر گذر تاریخ با استراحتگاه رباط پای کوه کنگ یا رباط شاه عباسی است.

نمونه ای زیبا و حقیقی از هنر ارزشمند معماری پلکانی، در ساخت خانه های روستای کنگ می توان مشاهده نمود.

اینبار قدم به شرق ایران، استان پر برکت خراسان رضوی می گذاریم. از آنجا راهی دیار خوش منظر شهرستان طرقبه، شاندیز می شویم. آنگاه در این سرزمین ییلاقی  شاهد حضور مرواریدی رخشان بر دامنه های کوه بینالود هستیم. گوهری که با درخشش طبیعی خود، هدایتگر ما به  مهمان نوازی مهربانانه است. روستای کنگ.

گذری مختصر بر روستای کنگ

روستایی با خاطراتی از گذشته تاریخ سرزمینمان ایران، با عمری به قدمت هزاران سال. روستای کنگ ساده و بی آلایش، اما با جاذبه های فراوان در گردشگری. نخستین جاذبه این روستا را در وجود خانه هایی می یابیم که هریک قلمدوش خانه دیگری است و بی تردید نمایی از ماسوله را به رخ می کشد.

سپس چشم هایمان به مناظر زیبای طبیعی در روستا روشن می شود. رودخانه ها، باغات سرسبز، آبشاری زلال و درخشان و … همه نمایی مسحور کننده از این روستای زیبا را به ما ارمغان می دهند.

روستای کنگ

شهرستان نیشابور و سنگ زیبای فیروزه

شهرستانی در شمال خراسان رضوی با مرکزیت شهر نیشابور. مکانی که بسیاری از بزرگان علم و معرفت سالهاست که در خاکش غنوده اند. آرامگاه خیام نیشابوری، منجم، ریاضیدان و شاعر پر ارج ایرانی، عطار نیشابوری شاعر و ادیب برجسته ایرانی، کمال الملک و … که هریک به نوبه خود گنجی برای ما ایرانیان به شمار می آیند.

روستای کنگ

اما  سوغات زیبای شهرستان نیشابور،  فیروزه رنگین و تماشایی که هر چه بگوییم کم گفته ایم.

روستای کنگ

طرقبه ییلاقی در دل دره های رشته کوه بینالود

مکانی تفریحی، رفاهی و تفرجگاهی جهت آرامش روح و روان. طرقبه که مکان پیاده روی های  لذت بخش است و کوهنوردی در آن ورزش مطلوب  محسوب می شود. طرقبه است با جنب و جوش و هیاهو اما بدور از آلودگی های آب و هوایی و غذاهای لذیذ و خوشمزه در رستورانهای معروف طرقبه.

روستای کنگ

شاندیز و کباب معروفش

شاندیز منطقه ییلاقی و خوش آب و هوا که درخت سرو 2700 ساله آن در وسط شهر، نماد معتبر آن است. اما آنچه در این قطب گردشگری خراسان، لذت سفر را ماندگاری می بخشد، لذت چشیدن و تجربه خوردن کباب معروف شیشلیک در رستورانهای معروف شاندیز است.

یادتان باشد در سفر به خراسان رضوی با دیدار از زیباییهای روستای کنگ لذت سفر را دوچندان سازید.

روستای کنگ

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *