کازان روسیه

کازان روسیه

ما شما را به تاتارستان یکی از جذابترین مناطق گردشگری روسیه و از مناطق اقتصادی توسعه یافته دعوت میکنیم،که در 800 کیلومتری مسکو واقع شده است.این منطقه نماد صلح و هماهنگی است که با روش زندگی ،غذاها،موسیقی مد،هنر،معماری،کار و وقت گذاشتن شادمانه آشنا میشوید.
پایتخت تاتارستان شهر کازان است.که به حق کازان پایتخت سوم روسیه نام گرفته است.در تاتارستان بناهای فرهنگی ارتدوکسی و اسلامی زیادی به چشم میخورد.میتوانید از کلیساهای قدیمی و مسجد های زیبا که در طی قرن ها بطور مسالمت آمیز در همسایگی یکدیگر بوده اند،دیدن نمایید.
کاخ کرملین کازان که قلب پایتخت تاتارستان است وبولگار بزرگ که آثار تاریخی تمدنی باستانی در محدوده ولگا میباشد.

جاذبه های گردشگری کازان

کلیسای بشارت

یکی از یادبود های معروف معماری قرن شانزدهم روسیه در محوطه کرملین کازان است.

کاخ کشاورزان

کاخ کشاورزان در مرکز تاریخی کازان تحت عنوان میدان کاخ واقع شده است.ساختمان اصلی وزارت کشاورزی جمهوری تاتارستان در این نقطه میباشد.

میدان هزاره

بزرگترین و معروفترین میدان کازان و از بزرگترین میدان جهان به شمار میرود.این میدان در کنار کرملین ،مسجد قل شریف و ساختمان سیرک کازان واقع شده است.

کرملین کازان

کرملین کازان
دیوارهای سفید و خیره کننده کرملین کازان هر گردشگری را به خود مجذوب میکند.دیوارهایی که سنگ بنای آن در قرن دوازدهم میلادی گذاشته شده است.

مسجد قل شریف

مسجد قل شریف
مسجد قل‌شریف، بزرگترین مسجد روسیه، در شهر کازان ،که به افتخار آخرین امام جماعت خود «سید قل‌شریف» یکی از رجال سرشناس مذهبی، عالم، شاعر و سیاست‌مدار و از فرماندهان دفاعی شهر کازان، که در این مسجد خدمت می‌کرد و در طول اشغال این شهر کشته شد نامگذاری شده است.

معبد ادیان جهان

این بنا نمادی برای دوستی و اتحاد تمام ادیان جهان است.در این محل مراسم دینی برگزار نمیشود بلکه محلی است برای برنامه های هنری ،نمایشگاه ها و شبهای موسیقی.
معبد ادیان جان مجموعه منحصر بفردی است که عناصر معماری کلیسای ارتودوکس،کاتولیک،مساجد مسلمانان ،کنیسه یهودیان،معابد بوداییان ،ساختمانهای قدیمی چینی و به طور کامل نماد 16 دین جهانی و از جمله ادیان تمدنهای از بین رفته را به نمایش میگذارد.

کاخ ازدواج


خانواده برای تاتارها خیلی مهم است.در هر خانواده مادربزرگها یا به زبان تاتاری (داوانیکا) نگهدارنده اسرار و تجارب زندگی است.نقطه شروع بسیاری از زوجین از همین کاخ ازدواج است.کاخ ازدواج سمبل خانه و خانواده است و از نظر تاتارها زندگی کامل یعنی خانواده و فزرند.

بولگار بزرگ

در فاصله one hundred eighty کیلومتری از کازان شهر بولگار قرار دارد که یک هزار سال پیش پایتخت حکومت (ولژسکایا بولگاریا ) بود.این افراد در سال 922 به اسلام گرویدند.بولگار از اماکن شریفه محسوب و هرساله مسلمانان زیادی برای زیارت به آنجا سفر میکنند.
در این مسجد بزرگترین قرآن دنیا با صفحاتی به ابعاد 2 متر و جلد تهیه شده از سنگ مرمر سبز قرار دارد که وزن آن در حدود 800 کیلو گرم است.

غذاهای تاتاری

از محبوبترین و خوشمزه ترین غذاهای تاتاری میتوان به ایچ پوچماکف،کیستی بی،چاک چاک اشاره کنیم.
ایچ پوچماکف : پیراشکی های سه گوش که داخل آن را با گوشت وسیب زمینی پرمیشود.
کیستی بی:نان با پوره سیب زمینی یا حلیم گندم
چاک چاک: شیرینی مخصوص تاتارها که از آرد گندم و عسل درست میشود.
چاشنی اصلی و یکی از معروفترین سوغات این ناحیه گوشت دودی غاز و اسب است.
نوشیدنی های رایج و اصلی تاتارها چای سیاه با گیاهان معطر مثل مرزنجوش ،آویشن ،گل چایی است که با آجیل بونداده ،میوه های خشک ،و لواشک شیرین سرو میشود.

پس این غذاهارو از دست ندین و برای یه مسافرت خاطره انگیز و امتحان غذاهای خوشمزه تارتاری به سایت قوی سیاه پارسیان مراجعه کنید و از داشتن یه تور عالی و هیجان انگیز لذت ببرید.

تور روسیه       تور مسکو